KOMİSYONLAR

senver

Emin ŞANVER | Emekli Memur-Sen Başkanı

1955 yılında Ankara Kızılcahamam’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Ankara Yüksek Teknik Öğretmen Okulunu 12 Şubat 1979 tarihinde bitirdi. 2 Nisan 1979 tarihinde Turhal Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümünde öğretmen olarak göreve başladı. Eylül 1980 tarihinde Motor Bölüm Şefliğine atandı. Kasım 1984 tarihinde Konya Akşehir İ.İ. Endüstri Meslek Lisesine tayini çıkıt ve bu okulda Motor Bölüm Şefi olarak göreve başladı. Mart 1996 tarihinde Siverek End. Mes. Lisesine Müdür olarak artandı. 1999 yılı Mart ayında Kulu Endi. Mes. Lisesi Müdürlüğü görevine atandı. 1990 yılının Aralık ayında bu görevinden istifa ederek Ankara İmrahor End. Mes. Lisesine öğretmen olarak geldi. 1991 Yılı Nisan ayında Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Araştırma ve Geliştirme Merkezinde (METARGEM) görevlendirildi. 1992 yılı Nisan Ayında Milli Eğitim Bakanlığı Projeler Koordinasyon Kurulu Başkanlığında görevlendirildi. BU kurumda Şube Müdürü, Proje Direktörü ve Başkan Yardımcısı olarak 200 yılının Kasım ayına kadar görev yaptı. Bu süre içerisinde çeşitli ülkelerde çalışma gezilerine ve proje eğitimlerine katıldı. 2000 yılı Kasım ayında METARGEM’e geri döndü ve bu kurumda AB Masasının sorumluluğuna getirildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2002 yılının Mart ayında Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığında Avrupa Komisyonunun Mesleki Eğitim Programı olan Leonardo da Vinci Programının Genel Koordinatörü olarak görevlendirildi. Bu programın Hazırlık Programını uyguladı ve ülkemizi bu program için hazır hale getirdikten sonra 2004 yılını Ocak ayın sonunda emekli oldu. AB üyesi ülkelerin birçoğuna işbirliği amaçlı ziyaretlerde bulundu. Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürlüğü toplantılarında ülkemizi temsil etti. 2004 yılında AB destekli Mesleki ve Teknik Eğitimin Modernizasyonu Projesinde Tanıtım ve Halkla İlişkiler uzmanı olarak görev yaptı. 2009 yılına kadar değişik özel sektör kurumunda Proje Uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2009 yılı Şubat ayında Memur-Sen’de göreve başladı. Halen Memur-Sen’e bağlı Emekli Memurlar Sendikası Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir. Çok iyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilmektedir. Evli ve üç çocuğu altı tane de torunu vardır.


UGURLU

Erhan ÖZCAN | Memur-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı

1973 Niğde/Bor doğumludur. Küçük yaşta geçirdiği çocuk felci rahatsızlığından dolayı (polio sekeli) ortapedik engellidir. İlk ve orta öğretimini Keçiören’de, Liseyi İskitler End.Mes.Tek.Lisesinde (Makine Teknik Ressamı), Üniversiteyi Anadolu Üni.,İktisat Fak.-İktisat bölümünde okudu. Yüksek Lisansı Türk Hava Kurumunda (Yönetim ve Organizasyon) İşletme üzerine yaptı. İlk Görevine Türkiye Gazetesinde başlayan ÖZCAN 1996 yılında (Engelli kadrosuna sınavla) Emekli Sandığı – Bilgi İşlem Dai.Bşk.’da görevine başladı.15 yıl burada görev yaptı. (Teknik Servis Sorumluğu yaptı) birçok eğitim sertifikasına ve katılım belgesine sahip olan ÖZCAN tüm bilgi ve birikimleri ile çalıştığı kurumlarda birçok proje ve çalışmaya imza attı. 2011 yılında Gümrük Müsteşarlığına geçti. Proje Koordinatörlüğü (Akıllı Kart ve Güvenlik Sis. Hk.) ve Güvenlik Amirliği (7 yıl) yaptı. Engelliler, Sokak Hayvanları, Hayır Kurumları, Gençlik ve Spor (Halen Gençlik ve Spor Bakanlığı, İl Müdürlüğünce devam ettirilen Kamu Futbol Turnuvası Kurucusu, Organizatörlerindendir) üzerine birçok sivil toplum örgütünde gönüllü olarak çalıştı. Üyelik ve başkanlık görevlerinde bulundu. Güçlü Eller Tekerlekli Sandalye Takımının gönüllü destekleyicisi ve antrenman oyunculuğunu yapmaktadır. 2018 den itibaren Adalet Bakanlığı, Alternatif Çöz.Dai.Bşk.’da Uzlaştırmacı olarak da görev yapmaktadır. Büro Memurları Sendikasında Temsilcilik ve halen Ticaret Bakanlığı Ank.Şubesi (11 Nolu) Başkanlığını (2013 den itibaren) yapmaktadır. Ticaret Bakanlığı Yüksek Disiplin kuruluna, Büro Memur-Sen adına Komisyon üyesi olarak katılmaktadır. Ayrıca son 5 yıldır Memur Sen Engelli Komisyonunda Başkan Vekilliği yapmakta iken Mart 2020 tarihinde Engelliler Komisyonu Genel Başkanlığına getirilmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.


sidika_aydin

Sıdıka AYDIN | Kadınlar Komisyonu Başkanı

Diyarbakır doğumlu. İkokul ve Ortaokulu İstanbul Basınköy’de, liseyi ise Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamladı. Dicle Üniversitesi Tarih Ana Bilim Dalı Bölümü’nden mezun oldu. İlk görevine Mardin/Midyat Atatürk İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak başladı. Daha sonra Diyarbakır, Trabzon ve İstanbul’da çeşitli okullarda sınıf öğretmeni olarak çalıştı. İstanbul Küçükçekmece Tayfur Sökmen İlkokulu ve Yenimahalle İlkokulu’nda yöneticilik yaptı. 2004’ten itibaren Eğitim-Bir-Sen Küçükçekmece işyeri temsilciliği, Küçükçekmece İlçe Kadınlar Komisyonu Başkanlığı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul 5 No’lu Şube Kadınlar Komisyonu Başkanlığı, Memur-Sen İstanbul Kadınlar Komisyonu Başkan Vekilliği ve son olarak da İstanbul 5 No’lu Şube Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Halen Memur-Sen ve Egitim-Bir-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı görevini yürütmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev alan Sıdıka Aydın, bir çocuk annesidir.

 

beyhan

Eyüp BEYHAN | Genç Memur-Sen Genel Başkanı

Malatya/Pütürge doğumludur. İlk-ortaöğretimi Pütürge’de, liseyi Malatya merkezde, Üniversiteyi Anakara Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi bölümünde okudu. Kırıkkale Üniversitesinde Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Anabilim dalı üzerinde Yüksek Lisans yapmakta olup orta seviyede İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır. Eyüp Beyhan, Türkiye Yerel Gündem 21(YG21) programı olarak faaliyet yapan ve daha sonra Belediye Kanunun 76. maddesinde Kent Konseyi olarak değiştirilen Kent Konseyi Genel Sekreteri görevini yaptı. Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Beyaz Masa Kuruluşunu yapıp 2 yıl Genel Koordinatör olarak hizmette bulundu. Aydın Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü, TBMM Milletvekili danışmanlığı görevlerinde bulundu. Şuanda Eğitim Bir-Sen Genel Başkan danışmanlığı, Kamuda’da danışman olarak 657 Tabi Devlet Memuru olarak çalışmaktadır (Ankara). Beyhan, Genç MÜSİAD Kurucu Başkanı (Malatya), Gönüllü Kalem Derneği Kurucu Üyesi, BİLSAM Üyesi, Memur-Sen Üyesi, Ensar Vakfı Üyesi, Anadolu Fikir Platformu Genel Koordinatörlüğü (Ankara), Gençlik STK Birliği Kurucu Başkanlar Kurulu üyesi, Genç Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı - 2012 (Devam ediyor). 2015 Nisan’da Memur-Sen Konfederasyo’nun 5.Olağan Genel Kurulunda 1.Yedek üyeliğine seçildi. Eyüp Beyhan, Yeni Şafak Gazetesi Düşünce Günlüğü Sayfası, Milat Gazetesi Derinlik Sayfası, Star Gazetesi Açık Görüş Sayfası, Yerel Siyaset Dergisi (İstanbul), Anadolu Bülten(Ankara), Malatya Aktüel(Malatya), Türkiye Yerel Yönetim Dergisi (Ankara), Eğitime Bakış Dergisi (Ankara), kriter.org’da (Ankara) zaman zaman yazılar kaleme almaktadır.

 

 
3WTURK CMS v8.0