GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

ALİ YALÇIN
Genel Başkan
1975 yılında Tokat'ın Artova İlçesi Ahmetdanişment Köyü'nde doğdu. Sırasıyla; Ahmetdanişment Köyü İlkokulu, Artova YİBO, Tokat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Bölümü Talaşlı Üretim Öğretmenliğini bitirdi. MGV Gazi Üniversitesi Öğrenci Başkanlığı ve MGV Üniversite Öğrenci Yurdu Müdürlüğü yaptı. İlk görevine Şırnak İstiklal İlköğretim Okulu'nda başladı.Şırnak'ta öğretmenlik ve müdür yardımcılığı olmak üzere 5 yıl görev yapan YALÇIN, daha sonra İstanbul Sultanbeyli Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcılığı, Maltepe Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Müdür Vekilliği, Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi Kurucu Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Memur-Sen İstanbul İl Sekreterliği yaptı. Sancaktepe Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği, Çalışma Hayatı ve Sendikal Haklar Çalışma Grubu sorumluluğu görevlerinde bulundu. 2004'ten itibaren Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 No'lu Şube Başkanlığı'nı yürüten YALÇIN, aynı zamanda Pendik Ertuğrulgazi İlköğretim Okulu Müdürü olarak görev yaptı. Yönetici Sınavlarına Hazırlık, Şeflik Sınavlarına Hazırlık ve Görevde Yükselme Sınavlarına Hazırlık olmak üzere üç adet kitabın yayınlanmasında görev alan Ali YALÇIN, aynı zamanda Maltepe Üniversitesi'nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans yaptı. 19-20 Şubat 2011 tarihinde yapılan 4. Olağan Genel Kurul'da Genel Basın Yayın Sekreterliği'ne seçilen YALÇIN, 21-22 Şubat 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurul'da Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanlığa seçildi. 18-19 Nisan 2015 tarihinde yapılan Memur-Sen 5. Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimle Memur-Sen Genel Başkanlığı'na seçildi. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

METİN MEMİŞ
Genel Başkan Vekili
1972 yılında Tokat Niksar'da doğdu. İlk, orta tahsilini Tokat ilinde, Lise tahsilini İstanbul Bakırköy Sağlık Meslek Lisesi'nde tamamladı. GOP Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'ndan mezun olduktan sonra, Anestezi Teknisyeni olarak memuriyete başladı. Tokat İl Sağlık Müdürlüğü'nde Eczacılık Şube Müdürü olarak görev yaptı. Çeşitli vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının yönetim kadrosunda görev alan Metin Memiş, 2004-2008 yılları arasında Sağlık-Sen Tokat Şube Başkanlığı yaptı. 2008 yılında yapılan Sağlık-Sen 3. Olağan Genel Kurulu'nda Genel Teşkilatlandırma Sekreterliği'ne, 2011'de yapılan 4. Olağan Genel Kurul'da da Genel Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili) seçildi. Genel Başkan Mahmut Kaçar'ın milletvekilliği adaylığı nedeni ile görevinden ayrılmasının ardından yapılan görev dağılımında Genel Başkanlık görevine seçildi. Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından 25-26 Ağustos 2012 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulu'nda yeniden Genel Başkanlığa seçilen Memiş, 10 – 11 Ocak 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurulda yeniden Genel Başkanlığı'na seçildi. 18-19 Nisan 2015 tarihinde yapılan Memur-Sen 5. Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimle Memur-Sen Genel Başkan Vekilliği'ne seçildi. Metin Memiş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

GÜNAY KAYA
Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilat)
1967 yılında Artvin’in Şavşat ilçesinde doğdu. Köprü Yaka İlkokulu ve Şavşat Merkez Ortaokulu’ndan sonra lise öğrenimini Van Ziraat Meslek Lisesi’nde tamamladı. 1992 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden, 2002 yılında Malatya İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 2003 yılında Ankara’da TODAİE (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü)’de Kamu Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Akarsu Kirliliği, 27 Mayıs 1960 Darbesi, Adnan Menderes’in İdamının Türk Siyasal Yaşamındaki Yeri ve Önemi, Türkiye ve Avrupa Birliği’ndeki Tarımsal Destekleme Politikaları konularında tez çalışmaları yaptı. Yerel Yönetimler ve Demokrasi, Türkiye'de Darbeler ve Demokrasi, İstanbul Fethi’nin Önemi ve Fatih Sultan Mehmet'in Liderlik Özellikleri, Kentleşme ve Kent Sorunları, Memur Sicil Sistemimiz ve Getirilen Eleştiriler, Türk İş Hukuku’nda Esnek Çalışma İlişkileri, Kamu Malları ve Kamulaştırma, Türkiye-Avrupa Birliği İlişkileri, Yönetsel Az Gelişmişlik, Kriz Yönetimi, Çağdaş Siyasal Akımlar (Postmodernizm), İdari Yargı Sistemimiz ve İptal Davaları, Kamu Yönetiminde Karar Verme Süreci gibi konularda akademik çalışmaları mevcut olan Kaya; Yönetim Bilimi, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Osmanlı Tarihi, Sivil Toplum, Sendikacılık ve Helal Gıda ile ilgili onlarca kongreye, konferansa, panele ve sempozyuma konuşmacı olarak katıldı. 1986 yılında Şanlıurfa’da Ceylanpınar İlçe Tarım Müdürlüğü’nde Ziraat Teknisyeni olarak kamudaki çalışma hayatına başladı. Şanlıurfa, Elazığ, Malatya ve Bingöl’de yaklaşık 18 yıl Ziraat Teknisyeni ve Su Ürünleri Mühendisi olarak çalıştı. Merkezi sınavla bugünkü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı Tarımsal Ekonomi ve Politika Geliştirme Enstitüsü’ne müdür olarak atandı. Enstitü müdürü olarak görev yaparken, 19 Mart 2005 tarihinde gerçekleştirilen Toç Bir-Sen (Tarım-Orman Çalışanları Birliği Sendikası) 2. Olağan Genel Kurulu’nda Toç Bir-Sen Genel Başkanı olarak seçildi. Toç Bir-Sen Genel Başkanlığı’nı yürütmekteyken 16-17 Nisan 2011 tarihinde yapılan Memur-Sen 4. Olağan Genel Kurulu'nda Konfederasyon Genel Başkan Vekili olarak seçildi. Kaya, 17-18 Ocak 2015 tarihinde yapılan Toç-Bir-Sen 5. Olağan Genel Kurulu'nda yeniden Genel Başkan seçildi. 18-19 Nisan 2015 tarihinde yapılan Memur-Sen 5. Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimle Memur-Sen Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na seçildi. Halen Memur-Sen Genel Başkan Yardımcılığı yapan Günay Kaya; evli ve iki çocuk babasıdır.

MEHMET BAYRAKTUTAR
Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler)
1958 yılında Kocaeli ili Yuvacık Kasabası'nda doğan Mehmet Bayraktutar, ilköğrenimini ve hafızlık kursunu da Yuvacık'ta tamamladı. Daha sonra İzmit İmam Hatip Lisesi bitiren Bayraktutar 1981 yılında İzmit Merkez Petrol Ofisi Camii İmam Hatibi olarak göreve başladı. 2002 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olan Bayraktutar 24 yıl din görevlisi olarak hizmet verdi. 1990 yılında Kocaeli Din Görevlileri Derneği Yönetim Kuruluna seçilen Bayraktutar 1999 yılında Kocaeli Din Görevlileri Derneği Başkanı seçildi. 2000 yılında Kocaeli Diyanet-Sen İl Temsilcisi olarak başladığı sendikacılık hayatına sırasıyla 2002 yılında Şube Başkanı, 27 Mart 2005 ve 3 Şubat 2008 yılında yapılan Diyanet-Sen Genel Merkez Olağan Genel Kurulunda Genel Sekreter seçildi. 25 Ocak 2010 tarihinde Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız'ın vefatı üzerine Diyanet-Sen Genel Başkanlığını yürüttü. 12 Şubat 2011'de yapılan Diyanet-Sen Olağan Genel Kurulu'nda Genel Başkan, 17 Nisan 2011'de yapılan Memur-Sen Konfederasyonu Olağan Genel Kurulu seçimlerinde de Genel Mali Sekreter seçildi. 28 Şubat 1 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen Diyanet-Sen 5. Olağan Genel Kurul seçimlerinde güven tazeleyerek yeniden Diyanet-Sen Genel Başkanlığa seçildi ve halen bu görevini yürütmektedir. 18-19 Nisan 2015 tarihinde yapılan Memur-Sen 5. Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimle Memur-Sen Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na seçildi. Bayraktutar evli ve 3 çocuk babasıdır.

MEHMET EMİN ESEN
Genel Başkan Yardımcısı (Basın- Yayın)
Mardin'in Ömerli İlçesine bağlı Topağaç Köyünde 1974 yılında dünyaya geldi. İlköğrenimini Mardin'e bağlı Yardere Köyü'nde tamamladı. Mardin İmam Hatip Lisesi'nden 1992 yılında mezun oldu. Aynı yıl Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni kazandı. 1997 yılında mezun olduktan sonra Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Temel İslam Bilimleri Tefsir Anabilim Dalında yüksek lisans yapma hakkını elde etti. 2002 yılında "Muhammed Esed ve Kur'an Mesajı" adlı yüksek lisans tezi kabul edilerek yüksek lisansını tamamladı. 1998 yılında Gaziantep'te Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak göreve başlayan Esen, 2001 yılında Mardin Gazi Yatılı Bölge Okulu'na atandı. 2005 yılında müdür yardımcılığı sınavını kazanarak, Mardin Anadolu Öğretmen Lisesi'nde idareciliğe başladı. Müdürlük sınavını kazandıktan sonra 2010 yılında Mardin Öğretmenevi Müdürü olarak asaleten atandı. Mardin Eğitim Bir-Sen Şube yönetimine yedek olarak başladığı sendikadaki görevlerine 2006 yılından 2011 yılına kadar sırasıyla Şube Sosyal İşler Sekreterliği ve Şube Mali İşler Sekreterliği yaptı. 2011 yılında Mardin Eğitim Bir-Sen Şube Başkanlığı'na seçildi. 16-17 Nisan 2011 tarihinde yapılan Memur-Sen 4. Olağan Genel Kurulu'nda birinci yedek olarak seçilen Esen, Halit Ortaköy'ün SGK Yönetim Kurulu'na seçilmesiyle 2013 yılında Memur-Sen Basın ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 18-19 Nisan 2015 tarihinde yapılan Memur-Sen 5. Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimle Memur-Sen Basın ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na seçildi. Esen evli ve 3 erkek çocuk babasıdır.

HACI BAYRAM TONBUL
Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme)
1964 yılında Gümüşhane İli Şiran İlçesi Sarıca Köyünde doğdu. İlkokulu Mithatlaşa İlkokulunda, Orta okulu Şiran Ortaokulu'nda tamamladı. 1982 yılında Erzincan Lisesi'nden mezun oldu ve aynı yıl Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla bitkileri Bölümünü kazandı. 1986 yılında mezun olup, Tokat Ziraat Bankası Şubesi'nde memuriyete başladı. 1988 yılında K.K.Muhabere Tabur Komutanlığında 197. Dönem Astağmen olarak askerlik hizmetini tamamladı. Alparslan Tarım İşletmesinde mühendis olarak görev yaptı. Sonra Van/Çatak, Ankara/Beypazarı Ziraat Bankasında mühendis, başmühendis ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1998 yılında Sincan Ziraat Bankası şubesinde çalıştı. 2003 yılında özeleştirme kapsamında DSİ Genel Müdürlüğü Etüt Plan Dairesi'ne, 2005 yılında ise idari Mali İşler Dairesi Başkan Yardımcılığı görevina atandı. 2008 yılında yapılan Enerji-Bir-Sen Genel Kurulu'nda genel başkanlığa seçildi. Halen Enerji Bir-Sen Genel Başkanlığı ve 2008 'de yapılan Memur-Sen 3.Olağan Genel Kurulu'nda Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreterliği görevini yürütürken, 16-17 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirilen Memur-Sen 4. Olağan Genel Kurulu'nda yeniden Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak seçildi. Tonbul, 17 Ocak 2015 tarihinde yapılan Enerji-Bir-Sen 5. Olağan Genel Kurulu'nda güven tazeleyerek yeniden seçildi. Tonbul, 18-19 Nisan 2015 tarihinde yapılan Memur-Sen 5. Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimle Memur-Sen Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na seçildi. Evli ve üç çocuk babasıdır.

LEVENT USLU
Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)
1969 yılında Gaziantep’te dünyaya gelen Uslu, evli ve iki çocuk babasıdır. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Makina Mühendisi olarak mezun oldu. 1992 yılında Makina Mühendisi olarak çalışma hayatına giren Uslu, 1994 yılında Kâğıthane Belediyesi’nde göreve başladı. 1999 yılından itibaren 5 yıl İktisat Müdürü ve Takdir Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı. 2004-2009 yılları arasında Küçükçekmece Belediye Başkanlığı’nda çeşitli birimlerde müdür olarak görev yaptı. 2009 yılında ise Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı. 2010-2011 yılları arasında Küçükçekmece Belediyesi Encümen Başkanlığı görevinde bulunan Uslu, 2009-2013 yılları arasında Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2014 Yerel seçimlerinde AK Parti’den İstanbul Eyüp Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu. Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası Bem-Bir-Sen’nde; Kâğıthane Belediyesi Baş Temsilcisi (1999), İstanbul 6 No’lu Şube Başkanı (2003), İstanbul İl Başkanı (2003), Memur-Sen İstanbul İl Başkan Yardımcısı (2004), 2011 ve 2015 yıllarında yapılan 4. ve 5. Olağan Genel Kongrelerin’de Bem-Bir-Sen Genel Başkanvekili olarak seçildi. Bem-Bir-Sen Genel Başkanvekilliği görevine halen devam eden Uslu, 18-19 Nisan 2015 tarihinde yapılan Memur-Sen 5. Olağan Genel Kurulu’nda Memur-Sen Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na seçildi.

 
3WTURK CMS v8.0