KOMİSYONLAR

senver

Ali KÜÇÜKKÖSEN | Emekli Memur-Sen Başkanı

3 Ocak 1960 tarihinde Konya'nın Kadınhanı İlçesine bağlı Tosunoğlu Köyünde dünyaya geldi. 1984 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. 1979-1985 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde İmam Hatiplik yaptı. 1987-1994 yılları arasında Adana Ceyhan ve Sivas'ta Milli Gençlik Vakfı bünyesinde aktif görevler üstlendi. 1985 yılında Adana Ceyhan İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenliğe başladı. 1985-2005 yılları arasında çeşitli okullarda Din Kültürü Ahlak Bilgisi ve Meslek Dersleri Öğretmenliği yaptı. 2001 yılında Eğitimciler Birliği Sendikası Konya Şube Başkanlığına getirildi. Bu arada Memur Sen Konya İl Temsilciliği görevini de yürüttü. 2005 yılında Memur Sen Olağan Genel Kurulunda Memur Sen Genel Sekreterliğine seçildi 2008 yılına kadar bu görevi yürüttü. 28 Aralık 2016 tarihinde emekli oldu. 13 Mart 2020 tarihi itibariyle Emekli Memur Sen Genel Başkanlığı görevine getirildi. Evli ve 5 çocuk babasıdır.


esrefbey

Eşref KARAARSLAN | Memur-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı

15.03.1962 yılı Muş doğumludur. İlkokulu Muş Merkez Taşoluk Köyü İlköğretim okulunda okudu. Ortaöğrenim ve lise eğitimini Muş Lisesinde aldıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyal Bilimler bölümünü bitirdi.Daha sonra Alparslan Devlet Üretme Çiftliğinde Atölye Katibi olarak görev aldı. 15.03.1985 yılında Muş Şeker Fabrikasında Daktilograf olarak göreve başladı. Uzun yıllar memuriyetten sonra 1997 yılında görevde yükselme sınavına girerek Tahakkuk Şefliği görevine getirildi. 2004 yılında Ankara Şeker Fabrikası Personel şefliğine tayin edildi. Halen bu görevi yürütmektedir. Ankara Makine Fabrikasında uzun yıllar İş Yeri Temsilciliği, Genel Merkez Üst Kurul Delegeliği, Genel Merkez Denetim Kuruluğu Asil Üyeliği, Enerji Bir-Sen Engelliler komisyonu başkanlığı ve halen Şube Yönetim Kurulu Üyeliğini yapmaktadır. 15.02.2021 tarihi itibariyle Memur-Sen Engelli Komisyonu Genel Başkanlığına atanmıştır.

sidika_aydin

Sıdıka AYDIN | Kadınlar Komisyonu Başkanı

Diyarbakır doğumludur. Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tarih Ana Bilim Dalı Bölümü’nden mezun oldu. İlk görevine Mardin/Midyat Atatürk İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak başladı. Daha sonra Diyarbakır, Trabzon ve İstanbul’da çeşitli okullarda sınıf öğretmeni olarak çalıştı. 2004’ten itibaren Eğitim-Bir-Sen Küçükçekmece işyeri temsilciliği, Küçükçekmece İlçe Kadınlar Komisyonu Başkanlığı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul 5 No’lu Şube Kadınlar Komisyonu Başkanlığı, Memur-Sen İstanbul Kadınlar Komisyonu Başkan Vekilliği ve son olarak da İstanbul 5 No’lu Şube Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Halen Memur-Sen ve Egitim-Bir-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev alan Sıdıka Aydın, bir çocuk annesidir.

 

beyhan

Mustafa BAŞKARA | Genç Memur-Sen Başkanı

1991 yılında Sinop’un Durağan ilçesinde doğdu. 2009 senesinde Akpınar Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu. 2012 yılında Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nden, 2013 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2015 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bursunu kazanarak İngiltere’de bulunan Queen Mary University of London’da Uluslararası Deniz Hukuku alanında yüksek lisans (LLM) yaptı. İngiltere’de bulunduğu süreçte Birleşmiş Milletler Dünya Denizcilik Örgütü de dahil olmak üzere uluslararası kuruluşlarda staj yaptı. 2017 yılından itibaren Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Halen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde Deniz Hukuku alanında doktora çalışması devam etmektedir. Üniversite yıllarında birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görevler alan Başkara, 2012 yılında Genç Memur-Sen Üniversiteler Komisyonu kurucu başkanlığı görevine getirilmiştir. 2017 yılında yurtdışından dönüşünü müteakiben, Genç Memur-Sen Genel Başkan Vekilliği görevini üstlenmiştir. 19 Mayıs 2020 tarihinde Genç Memur-Sen Genel Başkanlığı görevi tevdi edilmiştir.

 

 
3WTURK CMS v8.0