KOMİSYONLAR

senver

Ali KÜÇÜKKÖSEN | Emekli Memur-Sen Başkanı

3 Ocak 1960 tarihinde Konya'nın Kadınhanı İlçesine bağlı Tosunoğlu Köyünde dünyaya geldi. 1984 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. 1979-1985 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde İmam Hatiplik yaptı. 1987-1994 yılları arasında Adana Ceyhan ve Sivas'ta Milli Gençlik Vakfı bünyesinde aktif görevler üstlendi. 1985 yılında Adana Ceyhan İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenliğe başladı. 1985-2005 yılları arasında çeşitli okullarda Din Kültürü Ahlak Bilgisi ve Meslek Dersleri Öğretmenliği yaptı. 2001 yılında Eğitimciler Birliği Sendikası Konya Şube Başkanlığına getirildi. Bu arada Memur Sen Konya İl Temsilciliği görevini de yürüttü. 2005 yılında Memur Sen Olağan Genel Kurulunda Memur Sen Genel Sekreterliğine seçildi 2008 yılına kadar bu görevi yürüttü. 28 Aralık 2016 tarihinde emekli oldu. 13 Mart 2020 tarihi itibariyle Emekli Memur Sen Genel Başkanlığı görevine getirildi. Evli ve 5 çocuk babasıdır.


esrefbey

Eşref KARAARSLAN | Memur-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı

15.03.1962 yılı Muş doğumludur. İlkokulu Muş Merkez Taşoluk Köyü İlköğretim okulunda okudu. Ortaöğrenim ve lise eğitimini Muş Lisesinde aldıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyal Bilimler bölümünü bitirdi.Daha sonra Alparslan Devlet Üretme Çiftliğinde Atölye Katibi olarak görev aldı. 15.03.1985 yılında Muş Şeker Fabrikasında Daktilograf olarak göreve başladı. Uzun yıllar memuriyetten sonra 1997 yılında görevde yükselme sınavına girerek Tahakkuk Şefliği görevine getirildi. 2004 yılında Ankara Şeker Fabrikası Personel şefliğine tayin edildi. Halen bu görevi yürütmektedir. Ankara Makine Fabrikasında uzun yıllar İş Yeri Temsilciliği, Genel Merkez Üst Kurul Delegeliği, Genel Merkez Denetim Kuruluğu Asil Üyeliği, Enerji Bir-Sen Engelliler komisyonu başkanlığı ve halen Şube Yönetim Kurulu Üyeliğini yapmaktadır. 15.02.2021 tarihi itibariyle Memur-Sen Engelli Komisyonu Genel Başkanlığına atanmıştır.

sidika_aydin

Sıdıka AYDIN | Kadınlar Komisyonu Başkanı

Diyarbakır doğumludur. Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tarih Ana Bilim Dalı Bölümü’nden mezun oldu. İlk görevine Mardin/Midyat Atatürk İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak başladı. Daha sonra Diyarbakır, Trabzon ve İstanbul’da çeşitli okullarda sınıf öğretmeni olarak çalıştı. 2004’ten itibaren Eğitim-Bir-Sen Küçükçekmece işyeri temsilciliği, Küçükçekmece İlçe Kadınlar Komisyonu Başkanlığı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul 5 No’lu Şube Kadınlar Komisyonu Başkanlığı, Memur-Sen İstanbul Kadınlar Komisyonu Başkan Vekilliği ve son olarak da İstanbul 5 No’lu Şube Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Halen Memur-Sen ve Egitim-Bir-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev alan Sıdıka Aydın, bir çocuk annesidir.

 


Mesut Emre BALCI | Genç Memur-Sen Başkanı

Üniversite yıllarından itibaren birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan Mesut Emre Balcı, 1990 yılında dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 2013 yılında Gazi Üniversitesi mühendislik fakültesinden mezun olmuştur. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politika Anabilim Dalı’n da yüksek lisans yapmıştır. “Kimlik ve Aidiyet Bağlamında Zorunlu Göç ve Uyum” üzerine tez yazmıştır. 2018 yılı itibariyle Ankara Hacıbayram Veli Üniversitesi’nde doktora eğitimine “Sosyal Politika Uygulayıcısı Olarak Yerel Yönetimler” konusu ile tez aşamasında devam etmektedir. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. İyi düzeyde İngilizce bilmekte, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 
3WTURK CMS v8.0