KOMİSYONLAR

senver

Ali KÜÇÜKKÖSEN | Emekli Memur-Sen Başkanı

3 Ocak 1960 tarihinde Konya'nın Kadınhanı İlçesine bağlı Tosunoğlu Köyünde dünyaya geldi. 1984 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. 1979-1985 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde İmam Hatiplik yaptı. 1987-1994 yılları arasında Adana Ceyhan ve Sivas'ta Milli Gençlik Vakfı bünyesinde aktif görevler üstlendi. 1985 yılında Adana Ceyhan İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenliğe başladı. 1985-2005 yılları arasında çeşitli okullarda Din Kültürü Ahlak Bilgisi ve Meslek Dersleri Öğretmenliği yaptı. 2001 yılında Eğitimciler Birliği Sendikası Konya Şube Başkanlığına getirildi. Bu arada Memur Sen Konya İl Temsilciliği görevini de yürüttü. 2005 yılında Memur Sen Olağan Genel Kurulunda Memur Sen Genel Sekreterliğine seçildi 2008 yılına kadar bu görevi yürüttü. 28 Aralık 2016 tarihinde emekli oldu. 13 Mart 2020 tarihi itibariyle Emekli Memur Sen Genel Başkanlığı görevine getirildi. Evli ve 5 çocuk babasıdır.Ahmet DÖNMEZ | Memur-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı

1983 Çankırı Yapraklı ilçesi Buğay Köyünde dünyaya geldi. İlk öğretimini köyünde tamamlayan Dönmez ortaokul ve lise eğitimini Ilgaz İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Lise döneminde geçirmiş olduğu bir rahatsızlık sebebiyle görme yetisinin %95’ini kaybetti. Liseyi bitirdikten sonra Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Yardımcı Hizmetler Personeli olarak atandı. Görevde iken önlisans eğitimini Halkla İlişkiler alanında, Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde tamamladı. Sırasıyla görevde yükselme sınavları marifetiyle memurluk, veri hazırlama kontrol işletmenliği ve son olarak şef kadrosunda görev yaptı. Görev esnasında para olimpik milli takımında okçu olarak müsabakalarda yarışarak Türkiye şampiyonluğunu elde etti. Ülkemizi Avrupa şampiyonalarında milli sporcu olarak temsil etti. Aynı zamanda engellilerin sosyal hayata adaptasyonu, toplumun engellilere bakış açısını değiştirmek anlamında yürütülen "Yeterki Siz Engel Olmayın" ve "Ben Engelsizim" isimli ulusal ve uluslararası projelerde görev alarak kendisinin yazıp yönettiği kısa filmde rol aldı. 2006 yılında başladığı sendikal hayatında sırasıyla üye, iş yeri temsilcisi, delege, şube yönetim kurulu üyeliği, başkan vekilliği görevlerini yürüttü. 2018-2022 yıllarında Memur-sen Çankırı İl Temsilciliği ve Eğitim Bir Sen Çankırı şube başkanlığı görevini yapan DÖNMEZ, Memur sen Konfederasyonu Genel Merkezi Engelliler komisyonu başkanlığını sürdürmektedir. Ahmet DÖNMEZ, evli ve üç çocuk babasıdır.

sidika_aydin

Sıdıka AYDIN | Kadınlar Komisyonu Başkanı

Diyarbakır doğumludur. Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tarih Ana Bilim Dalı Bölümü’nden mezun oldu. İlk görevine Mardin/Midyat Atatürk İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak başladı. Daha sonra Diyarbakır, Trabzon ve İstanbul’da çeşitli okullarda sınıf öğretmeni olarak çalıştı. 2004’ten itibaren Eğitim-Bir-Sen Küçükçekmece işyeri temsilciliği, Küçükçekmece İlçe Kadınlar Komisyonu Başkanlığı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul 5 No’lu Şube Kadınlar Komisyonu Başkanlığı, Memur-Sen İstanbul Kadınlar Komisyonu Başkan Vekilliği ve son olarak da İstanbul 5 No’lu Şube Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Halen Memur-Sen ve Egitim-Bir-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev alan Sıdıka Aydın, bir çocuk annesidir.

 


Mesut Emre BALCI | Genç Memur-Sen Başkanı

Üniversite yıllarından itibaren birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan Mesut Emre Balcı, 1990 yılında dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 2013 yılında Gazi Üniversitesi mühendislik fakültesinden mezun olmuştur. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politika Anabilim Dalı’n da yüksek lisans yapmıştır. “Kimlik ve Aidiyet Bağlamında Zorunlu Göç ve Uyum” üzerine tez yazmıştır. 2018 yılı itibariyle Ankara Hacıbayram Veli Üniversitesi’nde doktora eğitimine “Sosyal Politika Uygulayıcısı Olarak Yerel Yönetimler” konusu ile tez aşamasında devam etmektedir. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. İyi düzeyde İngilizce bilmekte, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 
3WTURK CMS v8.0